Halcedons

Par HALCEDONIEM sauc minerālus, kas ir puscaurspīdīgā kvarca paveidi. Halcedons pieder kvarca grupai un ir pazīstams ar savām dažādajām krāsām, kuras veidojušās dažādu geoloģisko procesu ietekmē.

Krāsas ir pienaini baltas, zaļgani zilas, sarkanīgas, dzeltenīgas.  Halcedons var būt dažādu krāsu, sākot no baltas līdz melnai, ietverot plašu citu toņu gammu. Tas ir atkarīgs no dažādām piedevām. Halcedons veidojas no silīcija dioksīda šķidruma, kas iekļūst akmeņos un minerālos, piemēram, vulkāniskajās izplūdēs vai sedimentārajos akmeņos. Halcedons bieži sastopams kā mikrokristāliski veidojumi.

Halcedonam ir vidēja cietība, atbilstoši Moha cietības skalai, kas nozīmē, ka tas  ir pietiekami izturīgs, lai izturētu ikdienas nolietojumu.

Caurspīdīgums: Halcedons parasti ir caurspīdīgs vai puscaurspīdīgs.

Dzidrināšana ir ķīmiskais vai termiskais process, lai uzlabotu vai mainītu minerāla krāsu, caurspīdīgumu vai citus vizuālos raksturlielumus. Halcedonam dzidrināšana var tikt veikta, lai uzlabotu tā estētisko pievilcību. Parasti tiek izmantoti divi veidi:

1. Dzidrināšana ar karstu ūdeni: Halcedons tiek izturēts karstā ūdenī, kas var mainīt tā krāsu un caurspīdīgumu.

2. Dzidrināšana ar krāsvielām - dažkārt halcedonam pievieno krāsvielas, lai iegūtu vēlēto krāsu. Šī metode var būt īpaši izplatīta, lai iegūtu dzeltenu, oranžu vai sarkanu halcedonu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka dzidrināšana var ietekmēt halcedona vērtību, tāpēc ir svarīgi, lai pircējs būtu informēts par to, vai halcedons ir dzidrināts vai ne. Dzidrinātā halcedona vērtība parasti ir zemāka nekā dabiski veidotā halcedona.

Šis akmens uzsūc negatīvo enerģiju un transformē to, lai apkārtējā vide to nesaņemtu. Mācot cēlsirdību un devīgumu, halcedons atbrīvo no naidīguma un melanholiju pārvērš priekā.

Psiholoģiskā plānā mazina nepārliecinātību par sevi un veido cilvēku atvērtu, radošu, uztver un izklīdina negatīvās emocijas un sliktus sapņus. Palielina mātes instinktu, palīdz uzsūkties minerāliem. Halcedons palielina fizisko enerģiju, līdzsvaro emocijas, apziņu un garu.