Kristāliskais spēks ir arī mūsos

Katrs no mums noteikti ir redzējis vai vismaz dzirdējis kaut ko par kristāliem. Tie pieejami visās varavīksnes krāsās un ar savu izskatu piesaista teju ikvienu acu skatienu. Šajā perfektajā dabas brīnumā tā vien gribas raudzīties visu dienu. Turklāt tie ir ne tikai skaisti, bet arī dziednieciski. Katram no tiem piemīt savas īpašības, kuras varam izmantot, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti, paceļot to jaunā, augstākā frekvencē. Tāpēc vien ir vērts papētīt vairāk par to, kas tad īsti ir kristāli, no kurienes tie nākuši un kā ar tiem darboties.

Autors: Signija Linde; Konsultēja: Irēne Ozere, kristālu skolotāja

Kristāli ir tādi paši kā mēs 

Cilvēks un kristāls pēc savas būtības ir viens un tas pats. Arī ūdens ir kristāls. Cilvēka ķermenis satur aptuveni 70 procentus ūdens, tāpēc mūsu organisma struktūru var pielīdzināt šķidram kristālm. Kristāli ir tādi paši zemes iedzīvotāji kā mēs – cilvēki. Tie veidojušies dziļi zemes dzīlēs un atrodas ap visu zemes garozu. Lai šie apbrīnojamie dabas veidojumi rastos ir pagājis gaužām ilgs laiks. Tie ir tik seni kā pati pasaule, tāpēc akmeņiem piemīt spēcīgas vibrācijas, kas spēj ietekmēt cilvēkus un vidi. Kristāli ir cieti priekšmeti, ko veido kristāliskais režģis, kas sevī spēj uzkrāt milzum daudz enerģijas. Tie spēj uzturēt un virzīt arī mūsu kristālisko enerģiju un DNS. 

Vārds „kristāls” ir cēlies no grieķu vārda „kristallos”, kas nozīmē ledus. Katrā ziņā par kristāliem un to dziednieciskajām īpašībām cilvēki jau zinājuši 12 gadu tūkstošus pirms mūsu ēras. Izpētot dažādas apbedījuma vietas atklājies, ka, piemēram, senie ēģiptieši daudz izmantojuši ahātu, smaragdu, lazurītu, tirkīzu un daudzus citus kristālus. Arī ķīniešu valdnieku kapenēs atrasti dažādi kristāli, kas liecina par to, ka kristāli bijuši cieņā visos gadsimtos. 

Kristālu un minerālu struktūra un iedarbība ir atšķirīga. Kristāli spēj atjaunot bojāto un spēj labot nepareizās svārstības jeb atgriezt tās sākotnējā veselības stāvoklī. Savukārt minerāli ar savu spēcīgo enerģētisko potenciālu spēj ne tikai atjaunot zaudēto, bet spēj dot savam īpašniekam jaunas kvalitātes, kas līdz tam trūkušas harmoniskai un veselīgai dzīvei. Minerāli savu enerģiju atdot tās valkātājam. Kristāli ir kā dzīvības forma, kas darbojas kā sirds čakra. Tiem piemīt tīra enerģija, kas spēj uztvert pārraidīt un pastiprināt dažāda veida vibrācijas. Ar gaismas viļņu palīdzību kristāli spēj nosūtīt cilvēkiem mīlestību vai dziedināšanu.  

Kā mēs tos varam izmantot?

Kristāliem piemīt spēja glabāt informāciju, tāpēc tos var izmantot kā saziņas līdzekli. Kristālos ietverts viss varavīksnes gaismas spektrs, kas spēj atjaunot dzīvības vibrāciju līdz perfektai harmonijai. Strādājot ar kristāliem atjaunojam arī savu enerģētisko lauku. Mūsdienās kristāli tiek izmantoti ļoti plaši. Taču galvenokārt tie kalpo kā enerģijas avots, kā fiziskās un garīgās harmonijas darbarīks.

Kristālu enerģija ir ļoti spēcīga, piemēram, ja kāds kristāls atradīsies uz jūsu darba galda, naktsgaldiņa vai vienkārši būs jūsu kabatā tas uzreiz ietekmēs telpas kopējo auru. Kristālus var izmantot arī meditācijās, lai attīrītu pats savu enerģētisko ķermeni kristāli jānovieto ķermeņa enerģijas centros jeb čakrās. Ar kristālu palīdzību mēs varam „uzlādēt” ūdeni vai ēdienu, ko ēdam. Ieliekot to ūdens glāzē un ļaujot tam uzlādēt ūdeni vai arī novietojot to blakus plānotajai maltītei. Kristālu var vienkārši nēsāt līdzi somā, kabatā vai valkāt kā amuletu pie ķermeņa. Katrā ziņā šeit jūs variet izpausties, jo kristālu pielietojums ir ļoti plašs un katram no mums ir savs īpašs veids kā izmantot kristālus.

Kristālu attīrīšana

Par cik kristāliem piemīt spēja absorbēt dažāda veida vibrācijas gan pozitīvās, gan negatīvās ir ļoti svarīgi tos attīrīt no negatīvās enerģijas. To vajadzētu darīt pirms mēs sākam tos lietot, kā arī regulāras lietošanas laikā. Ir vairāki paņēmieni kā to izdarīt, taču viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, lai nesalaistu visu dēli ir nelietot nekādus mazgāšanas līdzekļus. 

Attīrīšana ar sālsūdeni. Piepildiet trauku ar remdenu, bet ne karstu ūdeni un pievienojiet tam sāli. Ļaujiet, lai kritālis pāris stundas padzīvojas sālsūdenī. Pēc tam izņemiet to un nosusiniet sausā dvielī.

Taču dažus kristālus ar sālsūdeni tīrīt gan nevajadzētu, jo ķīmiskas reakcijas rezultātā jūs tos varat sabojāt, tāpēc labāk izmantot vienkārši sāli. Paņemiet auduma gabaliņu uzberiet uz tā parasto vārāmo sāli, novietojot kristālu uz šīs auduma drāniņas. Pārklājiet to ar kādu salveti, ļaujot tam tur kādu laiciņu pabūt. Pēc tam kristāls būs attīrīts. 

Un kas gan var būt labāks par saulīti? Tāpēc kristāliem, tāpat kā cilvēkiem, arī ir nepieciešama enerģētiskā uzladēšanas. Un to ļoti viegli var izdarīt novietojot kristālu saules gaismā, kur tas sevī varēs uzņemt saules enerģiju. 

Kristālu izvēlās balstoties uz sajūtām

Patiesībā nevis cilvēks izvēlās kristālu, bet kristāls izvēlās savu saimnieku. Tā ir kā spēle, kuras rezultātā abi divi satiekas un viens otram palīdz. Katram cilvēkam var piemeklēt vismaz 50 kristālus. Taču būtībā tie jāsajūt un jāieklausās savā sirdsbalsī, kurš kristāls mani uzrunā? Tas arī būs tas vispiemērotākais attiecīgajam dzīves periodam. Kā jau augstāk esošajā paragrāfā minēts, kristāli ir tādas pašas dzīvas būtnes kā mēs. Tām piemīt apziņa, tieši šī iemesla dēļ kristāli var pēkšņi uzrasties un nozust. Tāpēc neskumstiet, ja nu gadījumā kāds no kristāliem ir pazudis. Tā ir vienkārši kā zīme. Kristāls savu darbu ir paveicis un šī enerģija jums vairs nav vajadzīga. Vai tieši otrādi, ja tas pēkšņi atkal uzrodas, tad ziniet, kad kristāls ir gatavs atkal strādāt ar jūsu enerģiju. 

Kristālu veidi

Uz pasaules ir tūkstošiem dažādu veidu kritāli un katram no tiem piemīt savas īpašības. Viens no izplatītākajiem kristāliem uz zemes ir kvarcs – SiO2. Tā krāsa ir ļoti dažāda un tā izskats atkarīgs no tā kādi ir tā piemaisījumi. Piemēram, bezkrāsas kvarcu dēvē par kalnu kristālu, rozā par rozā kvarcu, dzeltenu par citrīnu, violetu par ametistu, zaļu par prazemu savukārt puscaurspīdīgu par dūmkvarcu. Pateicoties savai unikālajai spirālveida kristāliskajai formai kvarcs ir spēcīgs dziedinātājs un enerģijas pastiprinātājs. Tas savāc saglabā un regulē enerģiju, noskaņojoties uz tā valkātāja vibrācijas līmeni. Un to var pat „ieprogrammēt” konkrētam mērķim, tāpēc nekautrējietes un droši saciet sarunu ar savu kristālu. Pasakiet konkrēti, ko no tā vēlaties. 

Pēc tā kā kristāls uz jums iedarbosies var spriest arī pēc kristāla krāsas. Bieži vien, piemēram, violetas krāsas kristāls (ametists) iedarbosies uz kroņčakru jeb septīto čakru. Tas nomierina prātu, mazina nervozitāti un uzlabo miega kvalitāti. Vai, piemēram, zaļas krāsas (avanturīns) iedarbosies uz sirds čakru. Tas palīdz samazināt asinsspiedienu, uztur optimismu un prāta skaidrību, dziedē emocionālas traumas, veicina atklātību un cilvēkmīlestību. 

HIASTOLĪTS                                                                                                                         Pirkt

Šis ir ticības un uzticības akmens, kas palīdzēs jums atbrīvoties nepatīkamiem ieradumiem. Pasargā tā valkātāju no nokļūšanas nelabvēlīgā kompānijā, kas pazeminās jūsu frekvenci. Spēj atbalstīt tos, kuri tiecas pēc patiesības. 

AVANTURĪNS                                                                                                                       Pirkt

Zaļo avantūrīnu mēdz nēsāt kā kulonu, lai cilvēks kļūtu veiksmīgs un bagāts. Tas nostiprina cilvēkā līderisma īpašības, tāpēc, ja esiet nolēmis uzsākt jaunu biznesu vai realizēt ilgi lolotu ideju, tad zaļais avanturīns būs tas, kas jums palīdzēs nenobīties un turpināt savu ceļu. Tas stimulē emocinālo atjaunošanos un ļauj dzīvot, sekojot savai sirdsbalsij. Zaļais avanturīns uzlabo pašsajūtu, dziedinot un aizsargājot sirdi, kā arī atbrīvojot tā īpašnieku no negatīvām emocijām un sliktām domām. 

ROZĀ KVARCS                                                                                                                      Pirkt

Rozā kvarcs ir beznosacījuma mīlestības akmens. Tas attīra un atver sirdi, dodot dziļu iekšēju dziedināšanu un mīlestību pašam pret sevi. Tas nomierina salauztu sirdi un sniedz atbalstu krīzes situācijās. Šo akmeni variet nēsāt, ja vēlaties piesaistīt sev mīlestību un romantiskas attiecības. Esošajās attiecībās tas atjaunos harmoniju un uzticēšanos. Rozā kvarcs atbrīvo mūs no neizteiktu vārdu smaguma, ciešanām, nomierina aizvainojuma sāpes. Ja nekad neesat mīlējis, tad rozā kvarcs palīdzēs jums atvērties šīm jūtām. Tas mums māca uzticēties sev, mīlēt un novērtēt sevi. 

Katrā ziņā kristāli ir brīnumaini dabas radījumi, kas pārsteidz ar savu dažādību un skaisto izskatu. Lūkojoties kristālā tas rada harmonijas un stabilitātes sajūtu, tāpēc tādā veidā mēs neviļus piesaistām šādus notikumus arī reālajā dzīvē. Kristāli ar savu augsto vibrācijas frekvenci ietekmē arī mūsu enerģētisko lauku, paceļot to pie jauniem apvāršņiem. Kristāli esam mēs un mēs esam kristāli. Viss, kas mūs atšķir ir forma. Tāpēc pietuvosimies savai patiesajai būtībai un sāksim izstarot prieku, mīlestību un harmoniju. 

Publikācija no žurnāla "Taka"Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.