Dabīgie akmeņi - enerģijai un priekam

Ezoteriskā gadagrāmata 2016, LA izdevniecība, '2015, sastādītāja Līga Zītara

Katrai sievietei dzīves gaitā sakrājusies lielāka vai mazāka rotas lietu kolekcija - sudraba vai zelta gredzens, kulons ar dārgakmeņa actiņu, dzintara krelles vai piespraude, paretam - arī kāds dabīgs neapstrādāts akmens, kas saistījis ar krāsu  un formu. Lai uzzinātu kaut ko vairāk par dabīgo akmeņu apslēptajām īpašībām, aicināju uz sarunu Irēni Ozeri - kristālu un akmeņu speciālisti un dziedinošo rotu izgatavotāju.Tikai ķīmija un fizika

Dabīgie akmeņi vienmēr ir bijuši cilvēkiem vajadzīgi. Tas, ko tagad zinām par akmeņiem - to īpašībām un iedarbību uz cilvēku - , ir visas pasaules zināšanu apkopojums. Ir jāpaiet zināmam laikam, lai pārbaudītu, kā akmens darbojas. Informāciju saņemam no dažādiem informācijas avotiem. Piemēram, Vecajā Derībā minēts, ka galvenajam priesterim bijusi krūšu uzšuve ar 12 akmeņiem. Tātad jau toreiz ir saprasta akmeņu nozīme. Savukārt Jaunajā Derībā par to nav stāstīts, jo kristīgā baznīca darbošanos ar akmeņiem uzskata par burvestību un lielu grēku. Tiem, kuri ienāk pie manis veikalā un visu apšauba, es atgādinu, ka te nav nekādas ezotērikas, ir tikai ķīmija un fizika. Ir akmeņu ķīmiskais sastāvs un to struktūra - kristāliskais režģis.

Kāpēc mūsdienu cilvēkam šie akmeņi ir vajadzīgi? Vispirms tāpēc, ka tie ir skaisti un sagādā cilvēkam prieku, kaut arī viņš par akmeņiem neko nezina. Vienlaikus cilvēks saņem visu to, ko sniedz akmeņu vibrācija. Teiksim, cilvēks paņem akmeni, brīdi patur rokā un jūt, kā ķermeni caurstrāvo siltums vai galvā ieskrien viegls reibonis. Akmeņi ļoti patīk bērniem. Mazie vienmēr jūt un redz vairāk, tikai nemāk izstāstīt.

Arī akmeņus nevar izvēlēties bez pašiedvesmas. Kaut zinu gadījumus, kad akmeni kādam uzdāvina, un tas strādā par spīti tam, ka valkātājs neko nezina par tā vērtīgajām īpašībām. Akmens vibrācijas nostrādā.

PLANĒTA ZEME UN KRISTĀLI

Planēta Zeme ir spēkstacija, ko darbina minerālvalstības elementi un kosmosa spēka lauki. Cilvēcei ir iespējams izmantot šos resursus tā, lai nepiesārņotu planētu un neizjauktu tai piemītošo līdzsvara sistēmu. Zemē atrodas potenciālās enerģijas krājumi, no kuriem daudzi guļ  aizmirsti kopš senāko civilizāciju izzušanas. Minerāli un kristāli, piemēram, satur enerģiju, kas nepiesārņo vidi. Tie gaida savu laiku, kad cilvēce būs iemācījusies to izmantot vispārējam labumam. Kvarci un citi kristāli,ieprogrammēti ar tīriem nolūkiem, spēj uztvert, pārraidīt un pastiprināt dažāda veida vibrācijas. Šīs vibrācijas ir informācija, jo arī mūsu domas ir vibrācijas, kaut arī neviens tās nav redzējis. Ar gaismas viļņu palīdzību tie spēj nosūtīt cilvēkiem mīlestību vai dziedināšanu. Šiem akmeņiem piemīt spēja glabāt informāciju un tos var izmantot kā saziņas līdzekli.

Lūk, piemērs. Atnāk māte un vēlas palīdzēt dēlam, kurš ieslīdzis alkoholismā. Vispirms noskaidroju, vai dēls ir piekritis nēsāt pretatkarības minerāli. Jā, esot piekritis. Tad kopīgi izvēlamies akmeni. Informēju māti, ka pirms dāvināšanas viņai akmentiņš jāieprogrammē, pastāstot, kāds ir tā uzdevums.

Tā kā kristālos ir ietverts viss krāsu varavīksnes spektrs, tas spēj atjaunot dzīvības vibrācijas perfektā harmonijā. Darbs ar kristāliem, tas ir ar ar jebkuru no Zemes dzīlēm nākušu dabīgo akmeni, var atjaunot līdzsvaru gan cilvēka, gan Zemes enerģētiskajā laukā. Darbojoties ar kristāliem, cilvēks dziedina sevi un pēc tam, ierokot kristālu zemē vai iemetot ūdenstilpnē, nodod informāciju Zemei. Līdzīgi mēs strādājam ar laukakmeņiem - pieejam klāt un izstāstām savu sāpi.

Kristāli spēj aizsargāt, uzlabot un stiprināt vidi. Pašlaik spējam izmantot kristālus ne tikai kā greznumlietu, bet arī kā enerģijas avotu, kā darbarīku fiziskās un garīgās harmonijas kaldināšanai. KRISTĀLU TERAPIJA PĒC SAVAS BŪTĪBAS IR KĀ DABISKAS ENERĢIJAS INJEKCIJA. DABĪGIE AKMEŅI IR KĀ ZEMES MULTIVITAMĪNI CILVĒKU ENERĢIJAI UN PRIEKAM.

Ja cilvēkam uzdāvināti dažādi akmeņi, tos droši var likt kopā uz kāda dekoratīva šķīvja vai uz galda, jo tiem patīk būt kompānijā. Nēsāt līdzi kabatā vajag to akmeni, kas tobrīd patīk. Varbūt pēc mēneša iepatiksies kāds cits, kurš līdz tam nešķita pievilcīgs.

Gaismas darbinieks Hosē Argueljess nodevis šādu Garīgo Skolotāju vēstījumu:

"Jūs, cilvēki, meklējat kristālus, jo katrs no jums ir viegli novirzīts no centra. Jūsu viļņveida formas grīļojas, un, kad jūsu rokās nonāk kristāli, tad tie jūs dziedina. Jūs paši pievelkat kristālus, tāpat kā slims ķermenis pievelk zāles, kas to izārstē. Kristāliem ir ļoti augsta svārstību frekvence. Tie pārraida savas augstās vibrācijas tavai viļņveida formai un nomierina to. Kristāli pārraida, savāc un glabā informāciju, kas nepieciešama, lai atjaunotu tavu iekšejo harmoniju - harmoniju ar sevi pašu un zemi. Zemei kvarca un visi pārējie kristāli ir informācijas vai apziņas mezgli. Katrs no kristāliem ir īpašs, katrs no tiem satur Zemes hologrammu. Tieši šeit slēpjas pats galvenais -  Māte Zeme ir kristāliska planēta. Ir pareizi zināt par kristāliem un pareizi ar tiem sadarboties. Cilvēki domā, ka tas ir vienkārši akmens, taču viņi neiedomājas, ka Zeme ir dzīva un arī šis akmens ir dzīvs. Sakoncentrējies uz šiem kristāliem, ievadi tajos savu nodomu, ieskaties dziļumā, ieklausies! Kristāli sajūt tavu klātbūtni. Tu var uzskatīt tos par atmiņu detektoriem un Zemes apziņu, kri tevi meklē. Saproti: katrs kristāls ir līdzeklis, ar kura palīdzību Zeme koriģē cilvēka viļņveida formas. Tāpēc nepretojies, kad kāds no kristāliem tevi atradīs. Kristāli uztur tavu harmonisko mijiedarbību ar Zemi un otrādi. Patiesībā katrs kristāls ir garīgais palīgs un Zemes sabiedrotais."

Talismans un Amulets

Nereti man jautā, ar ko atšķiras talismans no amuleta. Talismans uztur un nostiprina noteiktās cilvēka īpašības un rakstura iezīmes, palīdzot tām attīstīties. Tas labvēlīgi ietekmē šo īpašibu realizāciju, taču nevar izveidot kādu jaunu īpašību, aks šim cilvēkam nebūtu iespējama un raksturīga.

Amulets sargā savu īpašnieku no ārpasaules nelabvēlīgās ietekmes, tāpat noklusina dažādas iekšējās dziņas, kuras var kaitēt tā saimniekam. Amulets koncentrē zemapziņas sfēru gadījumā, ja tuvojas briesmas, bet aktīvā apziņa tās vēl nejūt.

Man bija gadījums, kad meitenei bija jāiet uz eksāmenu, bet viņa tobrīd akmeni nevarēja iegādāties. Lūdza padomu, ko darīt: visu vielu labi apguvusi, bet, tiklīdz iziet atbildēt, viss no galvas izbiris. Ieteicu apsiet ap kaklu zilu lakatiņu (kakla čakra atbild par spēju izpausties). Pēc nedēļas meitene atnāca un stāstīja, ka ka lieliski nokārtojusi eksāmenu. Zilā ir kakla čakras krāsa, kas konkrētajā gadījumā deva signālu zemapziņai, ka viss būs kārtībā. Šo pārliecību radīja saruna ar mani, lakatiņa uzsiešana un pašiedvesma.

Dabīgie akmeņi emocionālai veselībai

Jebkuri akmeņi palīdz tikt galā ar fiziskās un emocionālās veselības problēmām. Gan jāatceras, ka tie ir tikai palīgi kompleksā ar cilvēka domām, lietotajiem medikamentiem un fiziskajām aktivitātēm.

Personīgi es neredzu akmeņu auras, neredzu cilvēku auras (izņemot vienu gadījumu, kad meditējām cilvēku grupā un es vienai sievietei ieraudzīju dzeltenu auru ap galvu un pleciem), es vienīgi jūtu, kas cilvēkiem vakadzīgs. Teiksim, ienāk apmeklētājs un pēkšņi man ienāk prātā doma - šim cilvēkam derētu rozā kvarcs. Tad es uzdodu dažus jautājumus, lai izprastu viņa emocionālo stāvokli, to, kas viņu satrauc. Pēc tam piemeklēju šai konkrētajai situācijai vajadzīgo akmeni. Un tad nāk atpakaļstāsti, kas apstiprina, ka akmens ir palīdzējis atrisināt situāciju.

Dabīgos akmeņus var izmantot kā rotaslietas, bet var arī nēsāt līdzi somā, kabatā vai palikt zem spilvena. Tie var palīdzt dažādās dzīves situācijās.

Emociju līdzsvarošanai -  Ametists (nedrīkst lietot paranojas un šizofrēnijas gadījumā) Hiastolīts jeb Andaluzīts (atjauno nervu sistēmu) Apatīts (mazina dusmas un bēdas) Hrizakola (pazemina asinsspiedienu) Citrīns Gagats Rodonīts Jašma Serpentīns Sodalīts Peridots

Dzīves uzplaukumam -  Citrīns Sūnu ahāts Avanturīns Rubīns Turmalīns Karneols Dimants Tīģeracs Vanagacs Topāzs Kalnu kristāls Amazonīts Smaragds

Pret bailēm un fobijām - Angelīts Kianīts Lepidolīts Hrizakola Citrīns (aptur naida izpausmes) Rutilkvarcs (antidepresants) Sodalīts (likvidē baiļu iemesli) Vanagacs

Aizsardzībai - Heliotrops Smaragds (noņem ļaunu aci) Hematīts Fluorīts (spēcīga psihiskā aizsardzība) Labradors Dūmkvarcs Malahīts Sūnu ahāts Obsidiāns Amazonīts Dzintars Karneols Ametists Tīģeracs Vanagacs Angelīts Hiastolīts Tirkīzs Pirīts Nefrīts Jašma

Pret atkarībām - Ametists Dumorterīts

Jāļaujas sajūtām

Parasti veikalos, kur pārdod akmeņus, tos grupē, piemērojot zodiaka zīmēm. Parasti tas ir pēc Saules zodiaka. Bet kā tad ar citiem zodiakiem? Tāpēc es iesaku izvēlēties akmeni pēc tā īpašībām. Katrai akmeņu grupai ir savs īpašību kopums. Cilvēks var izvēlēties zodiaka zīmei neatbilstošu, toties iedarbības ziņā tobrīd vispiemērotāko akmeni. Jāļaujas sajūtām un jāņem tas akmens, kurš uzrunā, liekas skaists un pievilcīgs.

Ja kāds atnāk, lai iegādātos dāvanu savam tuviniekam vai draugam, tad kopīgi noskaidrojam, kas jubilāram patīk, ar ko viņš nodarbojas, kāds ir pēc rakstura, vai ir priecīgs vai nomākts. Un tad atrodam īsto akmeni. Kādreiz gadās pat tā, ka cilvēks izvēlas otram, bet es redzu, ka viņš noskatījis sev tobrīd vajadzīgo.

Akmeņu enerģētiskā tīrīšana

Akmeņiem nepietiek ar putekļu notīrīšanu, tiem nepieciešama enerģetiskā attīrīšana. Akmens dažu sekunžu laikā var izglābt savu īpašnieku, uzņemot sevī negatīvās enerģijas plūsmas.Akmens jāattīra vienu reizi mēnesī.

1.variants - Uzber uz šķīvīša vārāmo sāli, pārklāj ar papīra salveti, uzliek virsū krelles, kulonus vai akmeni, kas jātīra. Vēlreiz visu pārklāj ar salveti, uz kuras uzber vēl vienu kārtu ar sāli. Šādi jātur diennakti Pēc tam sāli, kas ir sasūkusies ar slikto, un salveti izmet.

2.variants - Paņem divus krēslus un starp tiem noliek sietu. Uz sieta novieto attīramos akmeņus. Zem sieta novieto smaržkociņu, lai dūmo. Smaržkociņi ir spēcīgs attīrītājs.

3.variants - Izmanto tibetas skanošos traukus. Tajā ieliek rotas un trauku iedarbina ar kociņu. Atkārto trīs reizes. Skaņu vibrācijas attīra spēcīgi un ātri.

4.variants - iegremdē rotas vai akmeni sausos rīsos un tur diennakti. Rīsi pēc tam jāizber, jo absorbējuši visu negatīvo. Reizi mēnesī.

Der zināt

Akmens savā būtībā ir konkrētu vibrāciju frekvences svārstību ģenerators. Ja kaut kur šajā plašajā diapazonā ir radusies nobīde, cilvēks automātiski izvēlas sev kompensatoru. Tas ir stāvoklis, kad cilvēks nezināmu iemeslu dēļ vēlas tieši vienu konkrētu akmeni un tas viņam šķiet ļoti patīkams. Taču pēc kāda laikaieliek to kastītē, jo interese ir zudusi un ir radies cits interesējošs akmens vai kāds cits kompensators, kas nesaistās ar akmens pasauli.

Der zināt

Ir akmeņi, kriem nav kristāliskā režģa un kuri ir organiskas vielas. Tāds ir dzintars (spēcīgs sargātājs un dziednieks), vulkāniskā lava, visi tektīti (piem. Moldavīts), kas nākuši no kosmosa. Lieliski strādā visi jūras produkti - gliemežvāki, pērles un koraļļi.Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.