Tirkīzs

Tirkīzs ir ļoti sens un varens akmens. Senie ēģiptieši ieguva tirkīzu jau 6000 gadu p.m.ē. Daudzu kultūru pārstāvji to uzskata par aizsargājošu akmeni, kas tā valkātājam piešķir veselību un spēku. Lai gan tirkīzs īpaši labi sader ar kakla, sirds un pieres enerģētiskajiem centriem, to var izmantot, lai sakārtotu un līdzsvarotu visus enerģētiskos centrus un meridiānus. Tā kā tirkīzs ir ļoti labs kakla enerģētiskā centra attīrītājs, tas palīdz nomierināt un attīrīt pārpūlētu kaklu. Šī iemesla dēļ, tas bieži patīk runājošo profesiju pārstāvjiem - skolotājiem, advokātiem, žurnālistiem u.c.

Tirkīzs veicina mutisko un rakstisko sazināšanos un patiesu jūtu izpausmi. Kā līdzsvarojošs akmens tirkīzs ir neatsverams mainīga garastāvokļa stabilizētājs un nervu nomierinātājs. Tirkīzs palīdz mums justies saistītiem ar zemi, kad darām garīgu darbu. Tas ir spēcīgs arī visa cilvēka ķermeņa atjaunotājs.

Tīrkīzs dabā sastopams vairākās nokrāsās. Viszilāko atrod Arizonā, zaļgani brūnais ir no Tibetas, bet Pakistānā - gaiši zilzaļo.